HAK - HUKUK - ADALET

Üyesi olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarısı ve iktidar olması için bugüne kadar olduğu gibi tüm çabamı göstermeye devam edeceğim. Kurtuluşun ve kuruluşun içinden doğmuş partimizin değerlerini yeniden iktidara taşıyacağımıza olan umudumu hiç yitirmedim. Çünkü, Kurucuları arasında vatan için hayatını ortaya koyanların olduğu, bu ülkenin aydınlık günlerinin her dönem teminatı olmuş, Cumhuriyet’in kazanımlarının korunması için her bir ferdinin mücadele verdiği bedeller ödediği Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk’tür,

Photo

Bizim ilk kongremiz 1919 yılında toplanan Sivas Kongresi; bir milletin emperyalist güçlere karşı onurlu başkaldırışı, direnişi ve kendi kaderine el koymasının dünya tarihinde ilk örneğidir. Biz böyle bir gelenekten gelmekteyiz. Tarihimizin her döneminde Cumhuriyetle, demokrasiyle, hak ve özgürlüklerle hesaplaşmak isteyenler olmuştur. Ama hiçbir güç bizi yolumuzdan döndürememiştir.Ülkemizin en karanlık dönemlerinde olduğu gibi bu gün de “demokrasi, hak, hukuk, adalet” ilkelerine bağlı kalmaya devam edeceğiz.

Gezi Direnişi Türkiye’de yeni bir muhalefet alanı yaratmıştır. Gezi Direnişinde Türkiye’nin tüm renkleri özgürlük ve demokrasi talebiyle bir araya geldi. Bu mücadele Referandum sürecine “Hayır” cephesi olarak yansımıştır. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun AKP İktidarı ve baskılarına karşı başlattığı “Adalet Yürüyüşü” ile Ankara’dan İstanbul’a kadar olan yürümüş ve bu yürüyüş yüzbinlerce insanın adalete olan güveninin yeniden inşası için umut olmuştur. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye’yi kucaklamak ve sarayın saltanatına son vermek için demokrasi, özgürlük, hak, hukuk, adalet arayan tüm siyasi partileri ve kuruluşları yan yana getirerek, Millet İttifakının kuruluşuna öncülük etmiştir. Siyaset sonuçları üzerinden değerlendirildiğinde, kurulan ittifakla girilen 31 Mart 2019 Yerel Seçiminin belki de en çarpıcı sonuçlarından biri 25 yıldır AK Parti siyasi çizgisinde yönetilen Ankara ve İstanbul'un kazanılmış olması olmuştur.

Signature